Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Jakie opony zimowe kupić - rozmiar.

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Jakie opony zimowe kupić - rozmiar.

    tak tak-a jest opcja na wybieranie nr z książki?

    jest wogóle taka opcja-radio bedzie columbus-chyba że jest lepsza opcja do o2?

  • #2
    [O2] Jakie opony zimowe kupić - rozmiar.

    Przymierzam się kupić teraz zimówki puki są nieco tańsze.
    Obecnie na szkodniku mam Alufelgi z letnimi gumami w rozmiarze 205/55R16 z tyłu jakieś uniroyale a na przodzie michelin ale mniejsza z tym.

    Znalazłem temat gdzie forumowicze polecają opony więc mój wybór będzie się tyczył tych dwóch modeli:
    - Goodyear Ultra Grip 7+
    - Dunlop SP WINTER SPORT 3D

    Problem mam teraz taki, że po pierwsze szkoda mi trochę alusów na zimę, po drugie gumy w rozmiarze 205/55R16 są około 150zł droższe na sztuce od 195/65R15.

    Wolał bym kupić 4 gumy i felgi stalowe na zimę, niż w tej samej kwocie same gumy.

    Czy przesiadka na sezon zimowy na rozmiar 195/65R15 będzie bardzo odczuwalna w komforcie oraz prowadzeniu?
    Może będą jakieś większe problemy gdy nieco zasypie na mniejszych gumach?
    Jakie macie doświadczenia z zimówkami w tym rozmiarze w octavce 2.

    Komentarz


    • #3
      Link po pierwsze to rozmiar powinien być 195/65/15. Ja mam u siebie lato alu 205/55/16 ER 300 a na zime własnie 195/65/15 stal Ultra Grip 8 i jestem bardzo zadowolony z dunlopów tez bedziesz. Ja pracuje w hurtowi opon takze jak chcesz bardzo dobre opony polecam Ci jeszcze vredestein snowtrac 3.
      A co do komfortu to na stalowych będziesz miał lepszy komfort
      Malczik

      Komentarz


      • #4
        Już poprawiłem rozmiar, sorki za pomyłkę.

        Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.
        Tak chyba zrobię. Kupię felgi stalowe i ten mniejszy rozmiar.
        Same plusy:
        Tańsze gumy, nie trzeba przekładać co pół roku opon no i alusy nie niszczeją.

        Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          No pewnie tak jest najlepiej.I pamiętaj że na zimę zawsze będą lepsze węższe opony będzie lepsza przyczepność.I zobacz sobie te vredesteiny ile u Ciebie kosztują chyba że jesteś gdzieś może z łodzi albo okolic to bym mógł coś załatwić
          Malczik

          Komentarz


          • #6
            Czy znaczne będzie przekłamanie licznika jeśli będą opony 185/65/15 ?

            Komentarz


            • #7
              Zobacz test ADAC
              Porównaj poszczególne opony pod kątem zachowania na suchym/mokrym/śniegu/lodzie, pod kątem hałasu i zużycia, na pewno coś dobierzesz. Ja wybrałem te pierwsze :diabelski_usmiech
              Zwróć uwagę na indeks prędkości i nośności opony, te 195/65/R15 najczęściej są 91T a powinny mieć indeks H ze względu na homologację. To taki szczegół na który czasem uwagę lubią zwrócić rzeczoznawcy ubezpieczeniowi:szeroki_usmiech
              Porównując jazdę na 205 i 195, na węższych auto dość "nerwowo" zachowuje się przy wyjściu z zakrętu (bardziej miękka ściana boczna opony z indeksem T), bardziej obniża się przód przy hamowaniu,nieco wolniej reaguje na ruchy kierownicą. Poza tym nieznacznie obniża się prześwit.
              Antyfotoradar Valentine1
              Harry II Classic+Sirio ML145

              Komentarz


              • #8
                witaj Kolego,

                mam od niedawna Octavie II RS - jakie opony byś sugerował i czy sprzedajesz też od razu z felgami stalowymi?
                pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Kordian.b, po co kupiłeś RS skoro chcesz jeździć na stalówkach?
                  sorki za OT ale .. to troszkę śmieszne :wink:

                  kup alu 16" najlepiej ori Skody i będziesz miał rozwiązanie swojego problemu-tańsza opona i wizualnie ładne auto
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez marcinx8
                    No pewnie tak jest najlepiej.I pamiętaj że na zimę zawsze będą lepsze węższe opony będzie lepsza przyczepność.I zobacz sobie te vredesteiny ile u Ciebie kosztują chyba że jesteś gdzieś może z łodzi albo okolic to bym mógł coś załatwić
                    Przymierzałem się zakupić gumy przez jakiś sklep internetowy. Jestem z okolic Częstochowy.
                    Jak możecie to podeślijcie na pw jakieś namiary na dobry sklep online albo na sklep w okolicy jeśli też jest ktoś z Częstochowy.

                    Komentarz


                    • #11
                      tu lub tu , kilka razy kupowałem, bezproblemowo. Ten ostatni to jedna z największych hurtowni w Krk, jeśli nie największa
                      Antyfotoradar Valentine1
                      Harry II Classic+Sirio ML145

                      Komentarz


                      • #12
                        Forum - Octavia Club Polska
                        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X